KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ- INAUGURACJA AKCJI W POWIECIE OSTRÓDZKIM

KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ- INAUGURACJA AKCJI W POWIECIE OSTRÓDZKIM

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa, jest profilaktyka. Dlatego już po raz szósty wystartowała ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Swoją inaugurację w powiecie ostródzkim miała miejsce dziś na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino.
Celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające nad wodą – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Natomiast adresatami pośrednimi są zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne).
W miniony piątek (01.07.22) opisana wyżej akcja miała swoją inaugurację na terenie powiatu ostródzkiego. Jej promocja towarzyszyła oficjalnemu otwarciu sezonu kąpielowego na terenie Ostródy. Przedsięwzięcie przygotowali policjanci KPP w Ostródzie pod osobistym nadzorem Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podinsp. Marcina Danowskiego przy wsparciu technicznym Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Kultury w Ostródzie.
Swoją obecnością uświetnił je osobiście nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który na co dzień jest szczególnie zaangażowany w sprawne koordynowanie działań profilaktycznych na terenie naszego województwa. Jednym z elementów wizyty Szefa Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego Policji było wyróżnienie 12 ostródzkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, którzy z jego rąk odebrali wyróżnienia i zdobyte uprawnienia.
Wymienieni funkcjonariusze, wyszli z oddolną inicjatywą mającą na celu poprawienie ich sprawności podczas interwencji na akwenach wodnych, a tym samym zwiększenia bezpieczeństwa osób nad nimi wypoczywającymi. Zadanie spotkało się z aprobatą i wsparciem technicznym przełożonych. Zdobyte dotychczas umiejętności zostały przez nich zaprezentowane szerokiej publice w pozorowanych akcjach ratowniczych.
Ponadto przebywający dziś na plaży starsi i młodsi adepci kąpieli i wypoczynku mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem, który na co dzień użytkowany jest przez ostródzkich funkcjonariuszy. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl czy terenowy radiowóz. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach gdzie główną atrakcją była możliwość przepłynięcia się motorówką z ostródzkimi wodniakami.
Każdy z obecnych jeżeli tylko chciał mógł osobiście pod okiem wykwalifikowanych ratowników spróbować swoich sił przy prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Do dyspozycji osób przebywających na plaży byli również policjanci odpowiadający na nurtujące ich pytania z zakresu bezpieczeństwa.
KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.