MIAŁ 5,5 PROMILA W ORGANIZMIE, LEŻAŁ PRZY DK16

Z wielu stron można ostatnio usłyszeć jak istotne jest używanie odzieży odblaskowej, zwłaszcza podróżując przy droga krajowych. W sobotnią noc właśnie ona go uratowała.

W nocy, z piątku na sobotę patrol policji zauważył częściowo przysypaną śniegiem osobę, która leżała na poboczu drogi krajowej (DK16), na wysokości Franciszkowa. Okazało się, że jest to mężczyzna, który ubrany był w jasną kurtkę posiadającą elementy odblaskowe. Policjanci, po rozeznaniu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Ze względu na stan upojenia z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Na miejsce funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. Do czasu jej przyjazdu okryli go kocem termicznym oraz kontrolowali jego czynności życiowe. Policjanci podejrzewali, że mógł on być uczestnikiem zdarzenia drogowego. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do iławskiego szpitala. Okazało się, że 43 – latek  nie posiada obrażeń świadczących o uczestnictwie w zdarzeniu drogowym, za to ma 5,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Iława może mówić o dużym szczęściu, gdyż zaniemógł na bardzo ruchliwej drodze i podczas silnych opadów śniegu. Mężczyzna prawdopodobnie szedł do swojego domu.

Można powiedzieć, że odblaskowa kurtka uratowała mu życie. W przeciwnym razie mógłby zostać niedostrzeżony, a za tym poszłoby wychłodzenie, bądź uderzenie przez samochód na bardzo ruchliwej drodze jaką jest ”szesnastka”

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.