MIESZKANIEC OKOLIC BYŁ POSZUKIWANY 3 LISTAMI GOŃCZYMI. ZŁAPALI GO W OPOLSKIM

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności lub ustalenia miejsca pobytu.

Zdarza się jednak, że poszukiwani celowo zmieniają miejsce zamieszkania licząc, że unikną odpowiedzialności za popełnione przestępstwa.

Tak było również w przypadku 35-letniego mieszkańca gminy Ostróda. Mężczyzna poszukiwany był trzema listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Ukrywał się przed Polskimi i zagranicznymi organami ścigania od 2011.

Ostródzcy kryminalni na podstawie szeregu przeprowadzonych czynności ustalili, że 35- latek może przebywać na terenie województwa Opolskiego. Wczoraj (03.07.2018) we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach pojechali we wskazane miejsce.

Poszukiwany był zaskoczony ich obecnością, próbował ukrywać się w domu, nie otwierał drzwi, dlatego konieczne było wejście siłowe do środka.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywania z nim czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim cudzy dowód osobisty, jak później okazało się – skradziony za granicą. Ponadto, w mieszkaniu policjanci ujawnili marihuanę.

35-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Na swoim koncie ma udział w bójce, przestępstwa narkotykowe, rozbój, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kłusownictwo. Łącznie, do odbycia ma ponad 4 lata pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.