MNÓSTWO MANDATÓW, ZATRZYMANI NIETRZEŹWI I PRAWA JAZDY PODCZAS AKCJI ZNICZ

Od 28 października w związku z dniem Wszystkich Świętych ostródzcy policjanci prowadzą działania, które mają na celu zapewnienia bezpieczeństwa, porządku i płynności ruchu na drogach oraz w okolicach cmentarzy. Od początku akcji nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących czuwało ponad 100 policjantów oraz 12 funkcjonariuszy innych służb.

Ostródzcy policjanci nadzorem obieli główne ciągi komunikacyjne powiatu takie jak droga krajowa E-7, droga nr 15 i 16, drogi dojazdowe oraz okolice cmentarzy. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności w ruchu na drogach oraz w rejonach cmentarzy.

W efekcie przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, skontrolowali prawie 300 pojazdów, nałożyli ponad 89 mandatów karnych, z tego 53 za przekroczenie prędkości  oraz 9 naruszeń przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących, 3 prawa jazdy oraz 8 dowodów rejestracyjnych. Naruszenia głównie dotyczyły przepisów drogowych takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zły stan techniczny pojazdów.

Podczas przeprowadzonych działań doszło do 2 wypadków i 15 kolizji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.