„NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” – DZIAŁANIA NA TERENIE POWIATU OSTRÓDZKIEGO

Ostródzcy policjanci w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Na drodze – Patrz i Słuchaj” kontrolowali pojazdy i rozmawiali z uczniami na temat wpływu ich zachowania na bezpieczeństwo podczas jazdy.

W miniony czwartek (28.03.2019r.) ostródzcy policjanci na drogach powiatu realizowali działania w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Na drodze – Patrz i słuchaj”. Akcja ta skierowana jest do pieszych oraz do kierujących pojazdami. W ramach działań  policjanci kontrolowali autokary oraz przeprowadzili pogadanki z uczniami dojeżdżającymi do Szkoły Podstawowej w Mostkowie oraz do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łukcie.

Z kierującymi policjanci rozmawiali o obowiązku obserwacji drogi i jej otoczenia, o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych oraz o konieczności sprawdzania stanu technicznego pojazdów przed wyjazdem. Z uczniami natomiast funkcjonariusze prowadzili pogadanki na temat wpływu ich zachowania na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach ww. akcji policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożenie działania profilaktyczne skierowane nie tylko do pieszych, ale również do kierowców.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.