NOWA ”KARETKA” W OSP OSTRÓDA

Nowy samochód w podziale bojowym OSP Ostróda.

Przy pomocy sprzętu jaki strażacy mają na wyposażeniu nasi ratownicy są w stanie wykonać wszystkie czynności wchodzące w skład Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przyjazdu ZRM, a w razie nagłego zatrzymania krążenia prowadzić resuscytację z pomocą defibrylatora AED marki Zoll. Przestrzeń transportowa wyposażona jest w ogrzewanie postojowe, co z pewnością sprzyjać będzie samopoczuciu poszkodowanego. Auto pierwotnie pochodziło zza zachodniej granicy naszego kraju, było barwy jasnozielonej. Na potrzeby straży kolor zmieniony został na czerwień z charakterystycznym dla jednostki białym pasem z podpisem „Ochotnicza Straż Pożarna”. Nadane zostały numery operacyjne 539[N]57, na drzwiach zaś widnieje herb miasta Ostróda.

W straży pożarnej każdy pojazd ma swoje oznaczenie (średni samochód gaśniczy – GBA, drabina mechaniczna – SD itp.), „karetka” jest pojazdem określanym skrótem SLRMed (Specjalny Lekki Ratownictwa Medycznego).
Prosimy nie mylić tego auta z karetkami systemowymi Państwowego Ratownictwa Medycznego, gdyż mimo podobnego wyposażenia przepisy jasno określają jakie czynności strażacy mogą podjąć w stosunku do poszkodowanego takim pojazdem. Dla przykładu – transport poszkodowanego do szpitala musiałby odbywać się z lekarzem na pokładzie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ostródzie jest użytkownikiem, właścicielem pojazdu jest spółka miejska Żegluga Ostródzko – Elbląska Sp z o. o.. Wyposażenie zaś zostało zakupione ze środków własnych oraz Miasto Ostróda.

OSP Ostróda

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.