NOWY SZTANDAR I SAMOCHÓD POŻARNICZY DLA OSP SMYKÓWKO

OSP Smykówko otrzymało sztandar oraz nowy samochód pożarniczy

W sobotę 1 października w samo południe w Smykówku rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji nadania sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej Smykówko oraz oficjalnego przekazania nowego samochody ratowniczo-gaśniczego. Przewodniczącą Komitetu Fundacji Sztandaru była Pani Senator Bogusława Orzechowska, która w symboliczny sposób przekazała sztandar w ręce strażaków. Kolejnym punktem uroczystości było oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Volvo, który zakupiono ze środków MSWiA w uzupełnieniu o środki samorządu województwa oraz gminy Ostróda.

Jak strażacy przyznali, nowy pojazd pożarniczy to spełnienie ich marzeń. Kluczyki i dokumenty w symboliczny sposób przekazali Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, dh Gustaw Marek Brzezin Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, a zarazem Marszałek Województwa, Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Ostrowski oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Podczas uroczystości wręczone były odznaczenia oraz wyróżnienia. Prezes OSP Smykówko dh Irena Jara przekazała podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom, które pomogły w organizacji uroczystości.

Oprócz licznej grupy strażaków OSP w uroczystości udział wzięli strażacy PSP na czele z mł. bryg. Łukaszem Jasińskim ostródzkim Komendantem Powiatowym PSP i Komendantem Powiatowym PSP w Iławie st. bryg. Piotrem Wlazłowskim, dh Ryszard Harasim Prezes ZOP ZOSP RP w Ostródzie, samorządowcy, leśnicy, oraz przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Smykówka i sąsiednich miejscowości.

Opracowanie/zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.