OSTRÓDA: NOCNE WYŁAPYWANIE ”DZIABNIĘTYCH” KIERUJĄCYCH

Policjanci zatrzymali do kontroli dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Badanie alkomatem u kierowcy forda wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie, kierowca peugeota nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę (15.05.2024r.) około godziny 23:00 na terenie miasta Ostróda, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Ford. Kierowcą okazał się być 24-letni mężczyzna. Funkcjonariusze nie posiadali żadnych wątpliwości, co do tego, że kierowca znajduje się pod działaniem alkoholu. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

W czwartek (16.05.2024r.) około godziny 1:00 w nocy w miejscowości Górka, policjanci zatrzymali kierującego peugeotem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 61-letni mężczyzna kierował w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo, w trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o konsekwencjach kierowania bez uprawnień oraz sporządzili dokumentację celem skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

(pś)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.