OSTRÓDA: PODCZAS KŁÓTNI WBIŁ NÓŻ W SZYJĘ SWOJEJ PARTNERCE

W minioną środę (25.05.22r.) oficer dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że przy jednym z pustostanów na ul. Czarnieckiego, gdzie z reguły gromadzą się osoby bezdomne udzielana jest pomoc nieprzytomnej kobiecie.

62-latka posiadała ranę kłutą szyi, co wymagało natychmiastowej hospitalizacji. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń na krótko przed interwencją służb medycznych wraz z dwoma innymi mężczyznami miała spożywać alkohol. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali tylko jednego z mężczyzn, który nie potrafił wyjaśnić okoliczności powstania obrażeń, natomiast drugi z nich oddalił się w nieustalonym kierunku. Szybkie i dynamiczne działanie funkcjonariuszy doprowadziło do zatrzymania tego mężczyzny. Do policyjnej celi trafił też mężczyzna obecny przy poszkodowanej. Zadanie policjantów przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia było znacznie utrudnione z uwagi na stan psychofizyczny zarówno mężczyzn jak i samej pokrzywdzonej. Wszyscy oni znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu, a jego zawartość oscylowała w granicach 2-3 promili.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Intensywna i wytężona praca ostródzkich kryminalnych pozwoliła odtworzyć przebieg feralnego w skutkach zdarzenia. Jak wynika z ustaleń między 46-letnim konkubentem, a pokrzywdzoną w trakcie wspólnego spożywania alkoholu miało dojść do nieporozumienia, po czym mężczyzna miał zranić kobietę w okolice tętnicy szyjnej. Na skutek odniesionych obrażeń 62-latka zmarła w szpitalu.

Konkubent ofiary za swój czyn usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostródzie złożył wniosek o zastosowanie wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, co spotkało się z aprobatą sądu. Najbliższe trzy miesiące 46-latek spędzi w areszcie. (mp)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.