OSTRÓDZCY STRAŻACY NAJLEPSI W TURNIEJU PIŁKARSKIM

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości, 7 września w Elblągu rozegrany został Turniej Piłki Nożnej o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Do piłkarskiej rywalizacji stanęło 16 reprezentacji komend miejskich i powiatowych PSP naszego województwa. Oczywiście nie zabrakło reprezentacji ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej. Drużyny zostały rozlosowane do czterech grup, z których po dwie najlepsze przeszły do fazy pucharowej. Ostródzcy strażacy przeszli przez fazę grupową jak burza, zwyciężając wszystkie mecze. W fazie pucharowej nie zwolnili tempa i odprawili z przysłowiowym „kwitkiem” kolejne reprezentacje, awansując do finału turnieju.  Drugim finalistą została reprezentacja KP PSP Giżycko. Mecz finałowy stał na wysokim poziomie. Nasza reprezentacja niesiona poprzednimi zwycięstwami wygrała z wynikiem 2:0. Tym samym zdobywcą Pucharu Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP została reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie!!! Miłym akcentem dla naszej drużyny było również wyróżnienie indywidualne, przyznane dla zawodnika ostródzkiej reprezentacji. Mł. ogn. Marcin Krawczyk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Przebieg piłkarskiej rywalizacji obserwowali i dopingowali osobiście komendanci miejscy i powiatowi PSP, pośród których obecny był bryg. Tomasz Ostrowski – Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie. Puchar naszej reprezentacji wręczył Zastępca Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Robert Fliciński.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 – KP PSP Ostróda

2 – KP PSP Giżycko

3 – KM PSP Olsztyn

4 – KM PSP Elbląg 1

5 – KP PSP Nidzica

6 – KP PSP Działdowo

7 – KP PSP Iława

8 – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

Skład reprezentacji KP PSP Ostróda:

mł. ogn. Piotr Sowa – kapitan drużyny

mł. kpt. Mateusz Pawlaczyk

mł. asp. Marek Waszkiewicz

ogn. Paweł Jakusik

mł. ogn. Marcin Krawczyk

mł. ogn. Maciej Kowalczyk

  1. sekc. Grzegorz Żeberek
  2. sekc. Michał Budka
  3. sekc. Szymon Łabudziński

sekc. Tomasz Długiński

 

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: bryg. Tomasz Ostrowski

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.