OSZUSTKA PRZYWŁASZCZAŁA PIENIĄDZE ZE SKŁADEK I POŻYCZEK

Policjanci kryminalni zwalczający przestępczość gospodarczą z ostródzkiej komendy zakończyli sprawę dotyczącą finansowych oszustw w jednej z placówek publicznych na terenie powiatu.

Z zebranych przez śledczych materiałów wynika, że  54-latka jako kierownik podmiotu wykorzystywała swoje stanowisko służbowe od około 2 lat. Kobieta przywłaszczała pieniądze przeznaczane na składki ubezpieczeniowe, a także wyłudzała środki finansowe od pracowników, którzy zaciągali na siebie pożyczki z pracowniczej kasy. Były to kwoty w różnej wielkości, od kilkudziesięciu złotych do kilku tysięcy.

W trakcie postępowania śledczy ustalili, że kobieta w tym samym czasie wyłudziła pieniądze u swojego pracodawcy posługując się fikcyjnie wystawioną fakturą. Uzyskane pieniądze przeznaczała na własne potrzeby. W trakcie tego procederu 54-latka także podrobiła podpis na jednym z dokumentów skierowanych do firmy ubezpieczeniowej, która w tej sprawie złożyła zawiadomienie.

W sumie mieszkance powiatu policjanci przedstawili 11 zarzutów między innymi podrobienia podpisu, przywłaszczenia powierzonego jej mienia oraz oszustwa. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.