PIJANY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ I CHCIAŁ UCIEC

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.03.2018) około godz. 13:00 na parkingu jednego z ostródzkich supermarketów.

Kierowca opla najechał na tył toyoty i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Świadkowie kolizji widząc podejrzane zachowanie sprawcy i to, że próbuje się oddalić postanowili go zatrzymać i wezwać na miejsce Policję.

Jak okazało się 24- latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila tej substancji. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

 

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Telefon na numer alarmowy, ujęcie obywatelskie. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach Ostródy i powiatu.
Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.