PIJANY SPOWODOWAŁ WYPADEK I UCIEKŁ. POLICJANT Z IŁAWY MA POSTAWIONE ZARZUTY

Jechał pod wpływem alkoholu, spowodował wypadek i uciekł – są zarzuty dla policjanta z iławskiej komendy.

W toku prowadzonego śledztwa prokuratura dostrzegła też szereg nieprawidłowości dotyczących pracy Komendy Powiatowej Policji w Iławie przy wyjaśnianiu okoliczności tego wypadku.

Przypomnijmy – do wypadku doszło na początku lutego na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie. Ucierpiała w nim pięcioosobowa rodzina. Kilka godzin po zdarzeniu policjanci znaleźli samochód sprawcy, który uciekł. Okazało się, że należy do ich kolegi z pracy, który na dodatek jest pijany. Mężczyzna od początku unika odpowiedzialności, do prokuratury, żeby złożyć zeznania stawił się dopiero za trzecim wezwaniem. Wcześniej dostarczał zwolnienia lekarskie.

Śledczy – pomimo, że nie przyznał się do winy postawili mu zarzuty: spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. W ocenie prokuratury należy też wszcząć odrębne śledztwo w sprawie możliwości niedopełnienia obowiązków przez iławskich policjantów, którzy jako pierwsi prowadzili sprawę wypadku. Materiały dotyczące tego wątku zostały już wydzielone do osobnego śledztwa.

Akt oskarżenia w sprawie policjanta ma być skierowany do sądu do końca sierpnia. O tym natomiast, która jednostka poprowadzi postępowanie dotyczące nieprawidłowości w pracy funkcjonariuszy przy oględzinach wypadku w najbliższym czasie zdecyduje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.