PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ „WIELKANOC 2020”

Za nami długi świąteczny weekend. Dla wielu osób był to czas odpoczynku. Dla policjantów- czas wzmożonej pracy. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu oraz sprawdzali, czy stosują się oni do zasad i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Za nami długi świąteczny weekend. Od piątkowego popołudnia na terenie naszego powiatu doszło do 6 niegroźnych kolizji.  Policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który pod wpływem alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę auta.

Dla nas wszystkich tegoroczne święta znacznie różniły się od pozostałych. Policyjne działania wciąż ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, jednak obowiązujący na terenie naszego kraju stan epidemii nałożył na funkcjonariuszy nowe zadania.

Policjanci wspierani przez strażników miejskich oraz żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej patrolowali ulice miasta sprawdzając, czy mieszkańcy stosują się do ograniczeń związanych z grupowaniem się oraz przemieszczaniem.

Policjanci ostródzkiej drogówki dbali o bezpieczeństwo podróżujących lecz również kontrolowali cel ich podróży. Oprócz tego funkcjonariusze niezmiennie, jak co dzień sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do decyzji służb sanitarnych.

 

Od piątkowego popołudnia ujawnili 19 rażących naruszeń obowiązujących przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Było to głównie gromadzenie się osób i nie zachowywanie należytej odległości. W 4 przypadkach policjanci interweniowali wobec osób nieletnich, które zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą wychodzić z domów tylko pod opieką dorosłych.

Funkcjonariusze nałożyli w tym czasie 14 mandatów karnych i zastosowali 14 pouczeń. W 6 przypadkach sprawa zakończy się w sądzie.

W długi świąteczny weekend funkcjonariusze ujawnili również 6 przypadków złamania kwarantanny domowej. O każdej takiej sytuacji informowane są służby sanitarne. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny Inspektor Sanitarny w drodze decyzji administracyjnej może nałożyć karę pieniężną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.