POMOGLI KIEROWCY TIRA, KTÓRY W TRAKCIE JAZDY ZASŁABŁ ZA KIEROWNICĄ

W nocy z 18 na 19 lipca policjantów z Ostródy zaalarmowali inni użytkownicy drogi, którzy byli przekonani, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą tira.

Mężczyzna nie potrafił zapanować nad pojazdem jadąc od lewej do prawej strony drogi krajowej nr 7 w kierunku Gdańska. Interweniujący policjanci dogonili kierowcę dafa, który  stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać jadący z niewielką prędkością pojazd. Jednak kierowca nie reagował. W wyniku podjętych działań został zatrzymany kilkanaście kilometrów dalej.

Mundurowi podczas interwencji szybko ocenili, że to nie alkohol, a zły stan zdrowia mężczyzny był przyczyną utraty panowania nad pojazdem. Policjanci natychmiast na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. 61-latek z podejrzeniem udaru szybko trafił do szpitala gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Następnego dnia jeden z lekarzy poinformował, że szybka interwencja służb nie doprowadziła do pogorszenia się stanu zdrowia, jak również zapobiegła potencjalnemu zagrożeniu bezpieczeństwa użytkownikom drogi.

Policjanci apelują, aby w takich przypadkach nie być obojętnym na otaczający nas świat i ludzi. Ktoś obok może potrzebować naszej pomocy. Również my możemy znaleźć się kiedyś w sytuacji, gdy będziemy potrzebować uwagi innych.

Nie dajmy się zwieść pozorom. Nie zawsze ktoś, kto leży na ziemi, siedzi z opuszczoną głową, czy ma trudności z mówieniem bądź prowadzi w niekontrolowany sposób pojazd znajduje się pod wpływem alkoholu. Warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i czy ta osoba nie potrzebuje pomocy. Przykładem godnym naśladowania są ostródzcy policjanci, którzy myśląc, ze mają do czynienia z pijanym kierowcą, zareagowali na dziwne zachowanie 61-latka, który jak się okazało w trakcie jazdy doznał udaru. Szybka interwencja i pomoc medyczna pozwoliła zminimalizować następstwa urazu i zagrożenia w ruchu drogowym.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.