RANNY BIELIK OTRZYMAŁ POMOC, JEDNAK TYM RAZEM NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ ZWIERZĘCIA

Każdy dzień w pracy policjanta jest inny od poprzedniego. Ta cecha wyróżnia ten zawód spośród innych i powoduje, że każdego dnia funkcjonariusze muszą być przygotowani do nietypowych interwencji. Niecodzienne zgłoszenie tym razem przytrafiło się policjantom z Komisariatu Policji z Barczewa, którzy zostali poproszeni o pomoc rannemu drapieżcy, którym okazał się Polski Orzeł Bielik. Dzięki policjantom oraz pomocy Komendanta Straży Miejskiej z Barczewa udało się zabezpieczyć rannego ptaka i przewieźć go do szpitala dla zwierząt w Bukwałdzie, gdzie otrzymał niezbędną pomoc specjalistów.

W ubiegły piątek (26.03.2021) podczas pełnienia służby w miejscowości Ruszajny do policjantów z Komisariatu Policji w Barczewie podszedł mężczyzna i przekazał nietypową wiadomość dot. rannego ptaka. Mężczyzna wskazał miejsce znalezienia ptaka, do którego sam bał się podejść bliżej. Po dotarciu we wskazane miejsce, policjanci zastali rannego drapieżnika, którym okazał się Orzeł Bielik. Do niecodziennej interwencji niezbędna okazała się pomoc Komendanta Straży Miejskiej w Barczewie, który przyjechał na miejsce autem wyposażonym w specjalną klatkę do przewozu zwierząt. Policjanci wspólnie z komendantem straży miejskiej zaopiekowali się rannym zwierzęciem i umieścili je w klatce. Następnie mundurowi skontaktowali się telefonicznie z fundacją Albatros z którą wspólnie zdecydowali, aby ranny ptak został przewieziony do Szpitala Dla Zwierząt w Bukwałdzie.

Drapieżnik został przewieziony do lecznicy, w której otrzymał niezbędna pomoc. Niestety tym razem zwierzęcia nie udało się uratować. Cieszy jednak fakt, że coraz więcej osób reaguje widząc cierpiące zwierzęta.

KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.