SAMOCHÓD CIĘŻAROWY Z NACZEPĄ W ROWIE W POBLIŻU MIEJSCOWOŚCI PIŁAWKI

3 kwietnia kwadrans przed godziną 11:00 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie informujące o wypadku na krajowej siódemce w okolicy miejscowości Piławki. Operator 112 przekazał, że na nowo otwartym odcinku drogi w kierunku Gdańska do przydrożnego rowu wpadł zestaw ciężarowy.

Do zdarzenia zostały zadysponowane z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy.

Na miejscu wypadku okazało się, że w rowie znajduje się ciągnik siodłowy, a naczepa wystaje częściowo na pas jezdni. Z naczepy na prawy pas jezdni wysypał się ładunek – płyty tekturowe. Kierowca samodzielnie wydostał się z pojazdu.

Straż pożarna dotarła pierwsza na miejsce wypadku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Kierowca został przekazany zespołowi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Lekarz zdecydował, że nie jest konieczna hospitalizacja mężczyzny. Strażacy zabezpieczyli wyciek oleju napędowego ze zbiornika ciężarówki i następnie przepompowali paliwo do zbiorników zastępczych. Teren akcji zabezpieczał patrol policji.

Opracował/zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.