SGRT „OSTRÓDA” NA KRAJOWYCH ĆWICZENIACH W TORUNIU

SGRT „Ostróda” na krajowych ćwiczeniach w Toruniu

W dniach 29-30 czerwca odbyły się w Toruniu Krajowe Ćwiczenia Ratownicze Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG pk. „Elektrociepłownia 2022”.

Do Torunia przyjechali strażacy z 4 województw: kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W ćwiczeniach brało udział około 150 strażaków i 61 pojazdów pożarniczych w tym grupy specjalistyczne PSP: chemiczno-ekologiczne, wysokościowe, techniczne, poszukiwawczo-ratownicze, między innymi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Ostróda”, którą tworzą wydzielone siły i środki z jednostek ratowniczo-gaśniczych w Ostródzie i Morągu.

Dla uczestników ćwiczeń organizatorzy przygotowali wiele epizodów, których realizacja pozwoliła ocenić przygotowanie Sił i Środków COO do działań specjalistycznych. Strażacy z ostródzkiej Komedy Powiatowej PSP prowadzili działania ratownicze w przypadku trzech symulowanych zdarzeń. Były to wypadki drogowe pojazdów ciężarowych przewożących ciężkie ładunki, a także wypadek kolejowo-drogowy.

Drugiego dnia organizatorzy postawili za zadanie SGRT „Ostróda” i SGRT „Kujawy” przeprowadzenie akcji ratowniczej po zderzenie dwóch tramwajów i samochodu osobowego. Pozoracja zdarzeń była bardzo realistyczna i wymagająca. Strażacy pracowali w kilkunastu epizodach, a wyjazdy do zdarzeń były co kilka godzin przez półtorej doby.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: bryg. Adam Zaręba

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.