SKOCZYŁA Z DACHU, URATOWAŁ JĄ DYWAN I POLICJANCI

Ostródzcy policjanci wykazali się pomysłowością i szybkością reakcji ratując 68-letnią kobietę, która chciała popełnić samobójstwo skacząc z dachu domu jednorodzinnego.

Wczoraj przed godziną 10.00 na telefon oficera dyżurnego ostródzkiej komendy policji zadzwoniła starsza kobieta. Z prowadzonej z nią rozmowy wynikało, że znajdowała się w złym stanie psychicznym. Policjant utrzymując kontakt telefoniczny postanowił natychmiast wysłać do miejsca jej zamieszkania patrol interwencyjny. Przez cały ten czas rozmawiał z 68-latką, nawet wtedy, gdy miał pewność, że pod wskazany adres przyjechali już funkcjonariusze.

Na miejscu okazało się, że ogrodzenie, rolety i drzwi były zamknięte. Po dłuższym nawoływaniu pod drzwiami wejściowymi funkcjonariusze usłyszeli głos kobiety. Z rozmowy z nią wynikało, że chce targnąć się na swoje życie. Wówczas,  jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej i pogotowia policjanci próbowali dostać się do wnętrza domu. W pewnym momencie kobieta przerwała rozmowę z policjantami. Usłyszeli oni odgłosy dobiegające z dachu budynku i zobaczyli kobietę wychodzącą przez właz dachowy. W trakcie gdy jeden z policjantów mówił do kobiety, drugi postanowił poszukać na posesji drabiny lub czegokolwiek by pomóc kobiecie. Wówczas przy pomieszczeniu gospodarczym znalazł stary dywan.

Nie zastanawiając się ani chwili sierż. szt. Łukasza Sikorski i st. sierż. Patryk Cyran wykorzystali dywan, aby zamortyzować upadek kobiety i następstwa z nim związane. Dzięki temu 68-latce nic się nie stało. Policjanci zaopiekowali się mieszkanką gminy Ostróda do czasu przyjazdu pogotowia.

KPP Ostróda

32-57986

1 comments

Pi….le tą galerie juz nigdy tam nie przyjade zawsze ciezko zaparkowac a parking podziemny platny. A tak wogole po za basenem nie ma tam nic ciekawego!!!!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.