SPEKTAKULARNA AKCJA RATUNKOWA Z UDZIAŁEM OSTRÓDZKICH POLICJANTÓW

W neidzielę na śluzie przy ul. Mickiewicza w Ostródzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia w ruchu wodnym. Przybyłe na miejsce służby prowadziły walkę o życie mężczyzny, który wypadł do wody ze swojej jednostki pływającej. Pierwsi na miejsce przybyli policjanci ostródzkiej jednostki policji wykazując się niewątpliwą odwagą przy wydobyciu poszkodowanych na brzeg.

W niedzielę (02.10.22) na kanale pomiędzy jeziorem Drwęckimm, a śluzą przy ul. Mickiewicza w Ostródzie doszło do zdarzenia gdzie płynący pontonem z silnikiem spalinowym mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn wypadł za burtę swojej jednostki pływającej. Jako pierwszy na miejsce przybył patrol policji w składzie sierż. Piotr Karwowski i st. post. Arkadiusz Sółkowski. Drugi z wymienionych funkcjonariuszy bez wahania wskoczył na ratunek 66-latkowi. Następnie wrócił po towarzyszącą mężczyźnie 61-latkę, która również znajdowała się w wodzie przytrzymując mężczyznę. Na brzegu akcję reanimacyjną rozpoczęli przybyli na miejsce strażacy. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Postawa funkcjonariuszy spotkała się z wysokim uznaniem przełożonych. Niewątpliwie wpływ na sprawne działanie policjanta miał fakt wykorzystania przez niego nabytych tego lata umiejętności ratownika wodnego, zweryfikowanych w tym roku egzaminem. Z pewnością nie sądził, że jeszcze po sezonie wakacyjnym nastąpi konieczność ich wykorzystania w akcji realnie zagrażającej życiu i zdrowiu ludzkiemu.

Gratulujemy postawy.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.