TRADYCYJNIE W WEEKEND POLICJA ŁAPAŁA PIJANYCH KIEROWCÓW

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego policjanci odnotowali 3 kolizje, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Taka sama liczba dotyczy kierujących poruszających się po wcześniej spożytym alkoholu.

W sobotę (12.03.2022) w miejscowości Kalbornia, gmina Dąbrówno doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący motorowerem mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu drogowego, po czym stracił panowanie nad jednośladem i zjechał do przydrożnego rowu. 52-latek z urazem barku został przewieziony do szpitala. Niewątpliwie wpływ na zaistniałe zdarzenie miała kondycja psychofizyczna mężczyzny. Badanie wykazało obecność niemalże 3 promili alkoholu w organizmie motorowerzysty.

W nocy (12/13.03.22) na jednej z ulic w Morągu policjanci zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego volkswagenem, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1.5 promila alkoholu w organizmie. W toku dalszych czynności kontrolnych ustalono, że dodatkowo mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W niedzielę (13.03.22) w miejscowości Mielno, gm. Grunwald policjanci posterunku Policji w Stębarku zatrzymali do kontroli 30-letniego kierującego volkswagenem, który poruszał się po drodze będąc w stanie nietrzeźwości. W przypadku tego kierującego badanie wykazało obecność  ponad 0.5 promili alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.