WEEKEND BEZ WYPADKU ALE Z 3 KOLIZJAMI

Kolejny wakacyjny weekend za nami. I tym razem na drogach naszego powiatu obyło się bez wypadków. Policjanci pracowali na miejscu 3 niegroźnych kolizji. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich poruszał się rowerem.

Od piątkowego popołudnia do poniedziałkowego poranka na drogach powiatu doszło do 3 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy poruszają się po drogach z nadmierną prędkością i tacy którzy za kierownicę swoich pojazdów siadają na podwójnym gazie.

W sobotę (09.07.22) w Ostródzie policjanci zatrzymali rowerzystę, który jechał rowerem mając prawie promil alkoholu w swoim organizmie. Na rowerzystę nałożono mandat w wysokości 2500 złotych.

W niedzielę (10.07.22) również w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 18- latka. Młody kierowca poruszał się pojazdem marki Volkswagen mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Przed sądem będzie się też tłumaczył 41-letni mężczyzna, który w minioną sobotę (09.07.22) w Ostródzie kierował pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,4 promila alkoholu w jego organizmie.

W miniony weekend policjanci na skontrolowanych kierowców nałożyli ponad 100 mandatów. W większości były to mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dwóch mężczyzn straciło też swoje uprawnienia na okres trzech miesięcy ponieważ w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

(ak) KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.