WZOROWA POSTAWA OBYWATELSKA NASTOLATKI

Ogromną odwagą i wzorową postawą obywatelską wykazała się 16- letnia mieszkanka naszego powiatu, która widząc, że nietrzeźwy kierowca usiłuje odjechać, zabrała mu kluczyki i zadzwoniła na numer alarmowy.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (16.02.2021r.) około godz. 21:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Grunwald. 16- letnia mieszkanka tej miejscowości zauważyła dwóch mężczyzn, którzy przyjechali na jej posesję i dziwnie się zachowywali. Wszystko wskazywało na to, że znajdują się pod wpływem alkoholu. Widząc, że zamierzają oni odjechać, nastolatka zabrała kierowcy kluczyki i zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili to zgłoszenie. Badanie kierowcy skody na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Widzisz? Reaguj!

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, e-mail. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę,która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie. Mieszkańcy naszegopowiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie możedoprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach Ostródy i powiatu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele,którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.