ATRAKCJE DLA DZIECI PODCZAS OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL

Rodzinna Strefa Twórczego Recyklingu w tym roku funkcjonuje pod hasłem „Dzieci dla klimatu”.

Czerwone Koszary, 12-14.07, 14:00 – 20:00

W trakcie wykładów i warsztatów zastanowimy się, jak na co dzień możemy pomagać naszej planecie i sprawdzimy, na co wpływ mogą mieć dzieci. Jak pokazała Greta Thunberg – dzieci mają głos! Zabierzemy Was w świat nauki, zabawy, doświadczeń oraz sztuki i rękodzieła z odzysku. Dla tych, co lubią zajęcia w ruchu, przygotowaliśmy grę terenową z zagadkami i zadaniami. Dla spragnionych ciszy i odpoczynku Strefa Chillout – hamaki i leżaki

Czerwone Koszary, 14-07, 15:00

Iluzjonista – czarodziej Adam Duryło w specjalnym pokazie nie tylko dla naszych milusińskich.

W Strefie Dziecięcej festiwalu dostępna będzie również FOTOBUDKA. Niezapomniana pamiątka gotowa w kilkanaście sekund – nielimitowana ilość zdjęć oraz mnóstwo gadżetów!

ŻYWA AKADEMIA PANA KLEKSA

Coś dla najmłodszych uczestników ORF – mądre piosenki w gorących rytmach zaprezentowane przez rówieśników.

Inicjatorem projektu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która wraz z jarocińskim muzykiem i nauczycielem Tomaszem Jankowskim, przy wsparciu Instytutu Książki oraz Gminy Jarocin, przygotowała go w ramach Jarocin Festiwal 2018. Występ młodych lokalnych artystów wraz z tuzami polskiej sceny takimi jak Marek Piekarczyk, Grzegorz Kupczyk czy dowodzonym przez Piotra Banacha zespołem BAiKA, przyciągnął prawdziwe tumy widzów i był jednym z najlepiej przyjętych koncertów podczas całego festiwalu.

Żywa Akademia Pana Kleksa to interaktywne widowisko, którego podstawą jest muzyka. Wybrane piosenki z wszystkich trzech filmowych adaptacji przygód Ambrożego Kleksa bawią, uczą, wzruszają, ale przede inspirują. Stąd obecność w repertuarze również autorskich utworów. Dzieło Jana Brzechwy jest uniwersalne i ponadczasowe. Dla najmłodszych to poznanie pięknej historii, dla tych nieco starszych sentymentalna podróż do lat swojego dzieciństwa.

Sukces jarocińskiego koncertu sprawił, że projekt który miał być jednorazowy, zaowocował kolejnymi występami i zaproszeniami na festiwale muzyczne. W 2019 roku Żywa Akademia Pana Kleksa pojawiała się na największej show case’owej imprezie w Polsce czyli festiwalu Spring Break w Poznaniu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.