BĘDĄ KONTROLE HOTELI I MIEJSC NOCLEGOWYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Jak są przygotowane wybrane obiekty noclegowe do przyjęcia dzieci i młodzieży na wypoczynek letni – to będzie kontrolowała Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa warmińsko-mazurskiego. Sprawdzone zostaną głównie miejsca stałe świadczące usługi hotelarskie, w których w latach ubiegłych odbywał się wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jak wykazują statystyki, to właśnie w nich organizowanych jest najwięcej turnusów wypoczynkowych.

W 2018 roku na 1613 turnusów letniego wypoczynku z terenu naszego województwa ujętych w elektronicznej bazie danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, 956 (59,3%) zarejestrowano właśnie w całorocznych obiektach hotelarskich.

Służby sanitarne szczególną uwagę zwrócą na miejsca noclegowe, w stosunku do których w latach ubiegłych prowadzono postępowanie administracyjne (i/lub mandatowe) oraz te, które były przedmiotem skarg, bądź wnioskowano o ich wyłączenie z użytkowania. Kontrolom poddane zostaną również obiekty, w których odnotowano funkcjonowanie turnusów tzw. dzikich – nie zgłoszonych do Kuratora Oświaty właściwego dla obszaru działania organizatora.

Brak wcześniejszej informacji o stanie przygotowania obiektów turystycznych rokrocznie wywołuje niepokój rodziców i opiekunów wysyłających swoje dzieci na wakacje, bowiem od 2010 roku zniesiono obowiązek uzyskania tzw. karty kwalifikacyjnej obiektu,
w którym zamierzano zorganizować wypoczynek. Jednym z warunków jej uzyskania była kontrola Państwowej Inspekcji Sanitarnej potwierdzająca spełnienie wszystkich wymagań sanitarnych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.