CHORY ŁABĘDŹ OTRZYMAŁ POMOC

Dziś (17.05.2021) spacerując po bulwarze naszą uwagę przykuł „dziwny” łabędź.

Na pierwszy rzut oka ptak wyglądał, jakby spał. Nasze podejrzenie, że łabędź może być chory (osłabiony lub mieć jakiś uraz ciała) wzbudził fakt, iż gdy podbiegł do niego pies wolno biegający, ptak nie reagował. Czworonóg podbiegł bardzo blisko (na odległość mniejszą niż pół metra) szczekał i zachowywał się agresywnie. Pomogła dopiero interwencja właściciela. Instynkt dzikich ptaków nakazywałby automatyczną ucieczkę. Łabędź nie reagował na psa.

Postanowiliśmy przez chwilę poobserwować łabędzia. Niestety. Na nas także nie reagował i pozwolił podejść do siebie na bardzo bliską odległość.  Niepokojącym sygnałem były także widoczne pióra w pobliżu ptaka.

Postanowiliśmy zawiadomić Straż Miejską. Poczekaliśmy na przyjazd patrolu. Poinformowano nas, że na miejsce już jedzie osoba z ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Zwierzę zostanie przebadane i zostanie udzielna mu profesjonalna pomoc.

Ostatnio w Gminie Ostróda odnotowywano przypadki ognisk ptasiej grypy. Mamy nadzieję, że choroba nie przeniosła się na łabędzie.

Apelujemy do naszych czytelników: Jeśli zobaczycie dzikie zwierzę, które pozbawione jest lęku/strachu przed człowiekiem/psem – poinformujcie Straż Miejską. To nie jest normalne zachowanie dzikich zwierząt. Z pewnością coś mu dolega.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.