DO KARETEK W REGIONIE TRAFI SYSTEM POZWALAJĄCY NA BEZPOŚREDNI KONTAKT DZIECKA Z RODZICEM

We wtorek (16 października) do ośmiu karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Olsztynie trafił specjalistyczny system Kangoofix, który pozwoli na bezpieczny i komfortowy transport dziecka w bezpośrednim kontakcie z rodzicami lub opiekunem.

Olsztyn jest drugim polskim miastem, w którym zaczął działać ten system. Pierwszym pogotowiem, którego pojazdy (17 karetek) w niego wyposażono, była Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu – informuje olsztyn.eu

Jak tłumaczy dyrektor WSPR, Marek Myszkowski, obecnie najmłodsi pacjenci w karetkach są przypinani pasami pediatrycznymi bezpośrednio do noszy, a rodzic siedzi w fotelu obok. Dodaje, że powoduje to dodatkowy stres zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.

„Urządzenie KangooFix wygląda jak nosidełko, które ma własne pasy. Dzięki nim dziecko jest niejako przypięte do rodzica. To oznacza, że nie zostanie rozdzielone od opiekuna np. w przypadku gwałtownego hamowania” – czytamy na stronie olsztyńskiego magistratu.

Łączny koszt wyposażenia w system ośmiu karetek z terenu Olsztyna wyniósł 15 tys. zł. Zakup sfinansował samorząd miasta.

Więcej: www.olsztyn.eu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.