OLSZTYN: SZPITAL DZIECIĘCY TO ”CZOŁÓWKA” CHIRURGII TWARZOCZASZKI W EUROPIE

W sobotę. w olsztyńskim Planetarium rozpoczęła się dwudniowa konferencja„Postępy w chirurgii szczękowo-twarzowej”, której organizatorem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie przy współpracy z Collegium Medicum UWM.

To bardzo ważne międzynarodowe wydarzenie naukowe, podczas którego wybitni krajowi i zagraniczni specjaliści przedstawiają najnowsze osiągnięcia w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej.
W ciągu dwudniowej konferencji będą przedstawiane zagadnienia dotyczące m.in. radiochirurgii, zaawansowanego operacyjnego leczenia wad wrodzonych twarzoczaszki, leczenia nowotworów, chirurgii rekonstrukcyjnej, wykorzystania modeli 3D w planowaniu leczenia i wiele innych.
Wielospecjalistyczny ośrodek chirurgii szczękowo-twarzowej przy Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie oparty na Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży należy do prestiżowej Europejskiej Sieci Referencyjnej CRANIO, która skupia najlepsze ośrodki z całej Europy. Przynależność do ERN pozwala na szybką wymianę wiedzy, a tym samym szybki rozwój i coraz lepsze leczenie małych pacjentów. Całkiem niedawno odbyła się w Olsztynie operacja, która jest osiągnięciem nie do podważenia.

W poniedziałek operowaliśmy ankylozę stawu skroniowo-żuchwowego i zastosowaliśmy protezę indywidualną u nastolatka. To faktycznie osiągnięcie na skalę światową. Jesteśmy jednym z wiodących ośrodków, który wykonuje u dzieci endoprotezoplastykę stawu skroniowo-żuchwowego.

źródła: Szpital Dziecięcy, Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.