UWAŻAJ, KOGO WPUSZCZASZ DO DOMU

Ostródzcy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy proponują obniżenie rachunków za energię elektryczną, gaz czy usługi telekomunikacyjne. Poszkodowani orientują się dopiero wtedy, gdy otrzymują faktury do zapłaty za usługi, których nie zamawiali.

Pamiętajmy, żeby dokładnie zapoznawać się z dokumentami, zanim cokolwiek podpiszemy i nie udzielajmy informacji przez telefon. Jeden nieświadomie złożony podpis może być przyczyną wielu problemów.

Czujność, ograniczone zaufanie w stosunku do nowo poznanych osób z pewnością zmniejszy ryzyko, że to właśnie my staniemy się ofiarą oszusta. Bądźmy ostrożni! Nie obawiajmy się również w przypadku jakichkolwiek wątpliwości  powiadamiać o zdarzeniu Policję dzwoniąc na numer 997.

 Kilka podstawowych zasad:

1. Nie każdy, kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

2. Nie podpisuj umowy bez dokładnego przeczytania jej treści i w sytuacji kiedy nie jesteśmy pewni co do jej treści. Umów się na  podpis później, aby spokojnie przeczytać dokument. Skorzystaj z pomocy bliskich.

3. W przypadku osób podających się za przedstawicieli instytucji zawsze żądajmy legitymacji lub identyfikatora.

4. Nigdy nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom obcym.

5. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji dotyczących danych osobowych, numerów, kont bankowych, haseł do nich oraz stanu majątkowego.

6. Nie wierzmy w żadne fantastyczne okazje.

7. Zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i zachowania osoby, która wzbudza Twój niepokój.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.