ELBLĄG: KSIĄDZ PRZEKAZAŁ TACĘ NA RZECZ WOŚP

Proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Elblągu przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy datki z tacy, które zostały zebrane od wiernych podczas niedzielnych mszy świętych.

Postać księdza Kazimierza Klaban jest dobrze znana elblążanom. Już nie po raz pierwszy wspiera WOŚP. W tym roku przekazał datki wiernych z niedzielnych Mszy Świętych i całość wrzucił do puszki wolontariuszy a także zorganizował loterię fantową.

 Ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu co roku od kilku lat wraz z wiernymi ze swojej parafii przekazują pieniądze zebrane podczas mszy w dniu finału Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. “W tym roku przy okazji zbiórki została zorganizowana także loteria dla parafian, z której cały dochód trafił do puszki” – poinformował WOŚP Elbląg.

 

Ksiądz swoją decyzję o pomocy dla akcji Jurka Owsiaka motywuje tym, iż kiedyś sam potrzebował hospitalizacji i przebywając w szpitalu widział, jak wiele sprzętu jest zakupionych przez WOŚP.

Jestem po dwóch udarach mózgu, po zawale serca, po  licznych pobytach w szpitalu. Nie jestem człowiekiem zbyt zdrowym.  Kiedy leżałem na OIOM-ie, pod respiratorem i innym sprzętem,  zawsze rzucały mi się w oczy te serduszka ponaklejane na sprzęcie medycznym. To mnie zmobilizowało – dodał ksiądz Klaban.

 

Foto: WOŚP Elbląg

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.