GRA TERENOWA DLA MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

Za nami weekendowe spotkanie 5  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (OSP Idzbark, OSP Dąbrówno, OSP Naprom, OSP Turznica, OSP Gierzwałd) z powiatu ostródzkiego.
Sobotę drużyny rozpoczęły grą terenową pokonując 10 km wokół Jeziora Szeląg Mały w Starych Jabłonkach. Pogoda nie rozpieszczała, przez całą trasę towarzyszyła śnieżyca.
Każda drużyna po otrzymaniu map wyruszyła w teren w poszukiwaniu stacji z zadaniami, np.: odnalezienie pieczątki, odgadywanie sprzętów ukrytych pod plandeką, przepalanie sznurka na czas, poszukiwanie szyszek w zaspach, tor przeszkód, rzut szyszką do kajaku nad Jeziorem Głęboczek, pierwsza pomoc i inne. Najbardziej atrakcyjne okazało się przejście po linach przez strumyk.
Po wielkiej wyprawie na uczestników czekał ciepły posiłek i herbata przygotowywane w kociołku nad ogniskiem. Nad przeprawą przez las  czuwali strażacy, którzy na bieżąco reagowali na potrzeby dzieci.
Gdy zabrakło sił lub było już za zimno, by iść dalej, uczestnicy wracali do bazy wozem strażackim, by się ogrzać.
Po powrocie do hali sportowej w Idzbarku na uczestników czekało ostatnie decydujące zadanie – gra pamięciowa ze sprzętem strażackim. Po zliczeniu wszystkich punktów i czasów wygrana przypadła dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Dąbrówna.
Gra terenowa została opracowana i przygotowana przez 73 Drużynę Harcerską OSTOJA pod okiem Harcmistrza Krzysztofa Kowalczyk.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.