INFORMACJE TURYSTYCZNE Z OSTRÓDY, MORĄGA I MIŁOMŁYNA Z CERTYFIKATEM

Zakończył się proces certyfikacji punktów i centrów informacji turystycznej znajdujących się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Najwięcej gwiazdek, bo 4 zdobyły placówki z Olsztyna i Giżycka. Całkiem nieźle wypadły punkty z naszego powiatu. Po 3 gwiazdki zdobyło Centrum Informacji Turystycznej z Ostródy oraz Informacja Turystyczna z Morąga. Na liście certyfikowanych punktów znalazła się także z 1 gwiazdką Informacja Turystyczna w Miłomłynie, która po raz pierwszy znalazła się na liście.

Certyfikacja przeprowadzona była po raz trzeci, w tym roku wg nowych, zmodyfikowanych kryteriów, wynikających z podnoszenia jakości Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.W jej wyniku 39 jednostek z Warmii i Mazur otrzymało certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, i tak:

  • punktów czterogwiazdkowych – 2
  • punktów trzygwiazdkowych – 12
  • punktów dwugwiazdkowych – 17
  • punktów jednogwiazdkowych – 8.

Czterem jednostkom podwyższono kategorię o jedną gwiazdkę (Iława, Kętrzyn, Olsztyn, Tolkmicko), a sześciu obniżono o jedną gwiazdkę (Ełk, Lidzbark, Mrągowo, Orzysz, Piecki, Szczytno), jeden punkt zgłosił się do certyfikacji po raz pierwszy (Miłomłyn).

Dotychczasowy czterogwiazdkowy Punkt Informacji Turystycznej w Mrągowie w tym roku zrezygnował z ubiegania się o maksymalną ilość gwiazdek, przystępując do Certyfikacji w grupie obiektów trzy-gwiazdkowych.

Okres ważności certyfikatów kończy się w grudniu 2018 r.

Aktualna lista certyfikowanych punktów i centrów informacji turystycznej

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.