NASZA KRAINA TYSIĄCA JEZIOR W HOLENDERSKIM NATIONAL GEOGRAPHIC

Artykuł „Mazury: kraj tysiąca jezior” został opublikowany na stronie internetowej holenderskiej wersji magazynu „National Geographic”.

W artykule opisano wybrane atrakcje turystyczne regionu. Jako najbardziej charakterystyczną wskazano Wielkie Jeziora Mazurskie i oferowane przez nie możliwości uprawiania rekreacji wodnej [https://www.nationalgeographic.nl/polen/2019/05/mazurie-het-land-van-duizend-meren]

Zostały również wspomniane spływy kajakowe Krutynią i innymi rzekami regionu. Kanał Elbląski opisano jako unikatowy zabytek dziewiętnastowiecznej hydrotechniki i współczesną turystyczną drogę wodną.

Spośród dziedzictwa kulturowego wyróżniono zamki gotyckie, zaznaczając, że w wielu z nich obecnie działają muzea i centra kultury. Na koniec zwrócono uwagę na miasteczka należące do międzynarodowej sieci Cittaslow, promującej dbałość o lokalne dziedzictwo historyczne, tradycje, dobrą kuchnię i rozwój kulturalny.

Artykuł o podobnej tematyce został również opublikowany na niderlandzkiej wersji strony internetowej POT-u [https://www.polen.travel/nl/regios/warmie-en-mazurie-rijke-natuur-met-een-gevarieerd-kleurenpalet].

Więcej informacji o turystycznych walorach Warmii i Mazur na stronie internetowej www.mazury.travel [https://mazury.travel/].

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.