KULTURA GŁUCHYCH – SZKOLENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ZLOT

Wczoraj (31 maja 2021) w Centrum Użyteczności Publicznej, odbyło się szkolenie w ramach zadania „Zwiedzaj Gmina Ostróda bez barier” współfinansowanego ze środków Gminy Ostróda.

Swoją obecność potwierdziło wielu uczestników, a tematy poruszane na spotkaniu były bardzo istotne dla poznania Kultury Głuchych. O tym jak wyjątkowy jest język migowy i jakie są stereotypy dotyczące osób głuchych opowiadała Pani Barbara Parda, tłumacz języka migowego z Olsztyna.
Blogerzy RobiMy Podróże w oparciu o swoje doświadczenia przekazali istotne informacje na temat podróżowania osób z niepełnosprawnością. Wyjaśnili na jakie aspekty ofert hotelowych zwracać uwagę podczas wyboru noclegu.
W kolejnej części spotkania, Pani Marta Malinowaska oraz Pani Barbara Ickiewicz z Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie opowiedziały dlaczego warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, w tym osoby głuche.
Atrakcje turystyczne gminy Ostróda przedstawiła Alicja Czerniawska z przewodnicypomazurach. Prezentacja była wstępem do wycieczki zaplanowanej na 20 czerwca.
Na zakończenie Dyrektor Biura Zlot – Marlena Rogowska podsumowała cały rok działań jakie Stowarzyszenie podejmuje w celu tworzenia oferty dla osób głuchych, a także omówiła zadania do realizowania w ramach projektu „Zwiedzaj Gminę Ostróda bez barier”.
Źródło: Mazury Zachodnie/ ZLOT

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.