FERIE ZIMOWE W MDK W MORĄGU

Ciekawie, pożytecznie, twórczo, rekreacyjnie i wesoło spędzili ferie najmłodsi, którzy skorzystali   z oferty Morąskiego Domu Kultury.

Na bogaty program atrakcji złożyły się warsztaty, turnieje, gry, zabawy, quizy, interesujące wycieczki, spotkania oraz projekcje filmów animowanych.

Pasję i talent muzyczny dzieci rozwijały podczas zajęć muzycznych, gdzie indywidualnie grały różne utwory na gitarze i keyboardzie. Oprócz zajęć i warsztatów rozegrane zostały pasjonujące i pełne emocji turnieje bilarda.

Program warsztatów plastycznych obejmował naukę różnych technik plastycznych i rękodzielniczych.

Młodzież wykazała się wielką pomysłowością i inwencją twórczą podczas zmagań modelarskich. Składanie i sklejanie różnych modeli przypadło do gustu szczególnie chłopcom.

Turniej szachowy i warcabowy wypełnił wolny czas dzieciom i młodzieży. Rozgrywającym nieodłącznie towarzyszył duch rywalizacji oraz dużo emocji.

Infrastruktura gospodarstwa agroturystycznego „Agro Raj” w Jędrychówku pozwala  na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. W ramach ferii zimowych dzieci udały się na spacer po gospodarstwie. Kontakt ze zwierzętami oraz możliwość ich karmienia sprawiły wycieczkowiczom ogromną frajdę. Po dużej aktywności ruchowej gospodarze przygotowali ognisko. Pieczone kiełbaski spożywane na powietrzu smakowały wszystkim podwójnie. W ramach prac domowych w gospodarstwie dzieci czynnie uczestniczyły w procesie powstawania muffinek z bananami. Pogoda dopisała. Wycieczka była udana.

Dzięki uprzejmości Koła Emerytów i Rencistów najmłodsi mieli okazję do wysłuchania bajek   i baśni z różnych stron świata. Seniorzy czytali dzieciom, a następnie przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Podczas spotkania dzieci zostały poczęstowane słodyczami i napojami.Czytanie bajek i baśni angażowało w przeżywanie tekstu, nie tylko umiejętności intelektualne, ale również emocjonalne. Dawało to możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami z małymi słuchaczami. Spotkanie to miało niewątpliwy sukces terapeutyczny dla czytających i słuchających.

Na zajęciach teatralnych gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 2 w Morągu. Dzieci poznawały tajniki warsztatu aktorskiego, ruch sceniczny, a także uczestniczyły w grach i zabawach teatralnych.

Kolejne zajęcia poświęcone były na przygotowanie pizzy, co było wielką niespodzianką dla dzieci. W tym celu uczestnicy zajęć udali się do Pizzerii „Ricco Gusto”, gdzie bardzo serdecznie przywitali „gości” właściciele lokalu. Dzieci mogły samodzielnie wygniatać ciasto, a także wykładać na nim składniki do swojej pizzy. Po włożeniu pizzy do pieca „mali kucharze” zasiedli do wspólnego stołu. Upieczona pizza była pyszna.

Młodzież uczestniczyła również w warsztatach literackich, które dają możliwość ćwiczenia warsztatu pisarskiego oraz zdobycia wiedzy na temat literatury. Hasłem feryjnych zajęć była „Zima w poezji”. Te zajęcia z kolei przypadły do gustu dziewczętom.

Na zakończenie ferii odbył się Quiz wiedzy i umiejętności o statuetkę Zimy.

I miejsce i statuetkę Zimy otrzymała: Wiktoria Praszkiewicz uzyskując 24 pkt

II miejsce zajął: Dawid Matusik otrzymując 21 pkt

III miejsce zajęła: Kinga Myśliwczyk (18 pkt)

Wyróżnienie: Patrycja Sabina (14 pkt)

Ponadto uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Kino feryjne cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Dzieci i młodzież tłumnie przychodzili na seanse filmów animowanych. Na dużym ekranie oglądali najnowsze produkcje tj. „Królowa śniegu 3: Ogień i Lód,Gdzie jest Dory?,Sing,Ostatni Smok Świata„.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.