KLUB PODRÓŻNIKA: M. MRÓWCZYŃSKA OPOWIE O AFRYCE SUBSAHARYJSKIEJ

W dniu 19 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne, środowe spotkanie w ramach naszego Klubu Podróżnika – Środki Podróży.

Tym razem, pochodząca z Ostródy, podróżniczka Monika Mrówczyńska, opowie nam o Afryce Subsaharyjskiej.

Monika Mrówczyńska – podróżniczka, pilotka wycieczek, edukatorka międzykulturowa. Ostróda, Warszawa, Mombasa – między te trzy miasta podzielone jest jej serce i życie. Ostróda – tu się wychowała i odwiedza rodziców i zachwyca się miastem, Warszawa – z miłości do miasta i korzeni rodzinnych, Mombasa – z przeznaczenia i wyboru. Angażuje się w wiele różnorodnych akcji charytatywnych i edukacyjnych jako wolontariuszka i pasjonatka robienia czegoś co ma sens i zmienia świat na lepszy.

Afryka Subsaharyjska – podczas spotkania odwiedzimy kilka z krajów afrykańskich, które chętnie odwiedzam turystycznie, zawodowo i wolontariacko Od Namibii, w której zaangażowałam się w pracę ze słoniami pustynnymi, poprzez Etiopię z jej magicznym chrześcijaństwem i Lucy (od niej wszyscy pochodzimy), 3000 lat historii oraz niezwykłymi grupami etnicznymi, po Kenię, która jest moim drugim domem.

Opowiem zarówno o tym czego można tam doświadczyć turystycznie, ale również o tym jak się tam żyje. W centrum opowiadania stanie siłą rzeczy Kenia i Mombasa – mój drugi dom. Co fascynuje w Afryce Subsaharyjskiej? – dzika przyroda i ludzie. W związku z tym podczas naszej „podróży” pojawią się moje ukochane słonie oraz inne zwierzaki jak i kilka informacji o ludziach z różnych grup etnicznych, których spotykam na mojej drodze.

Wstęp wolny, zapraszamy !!!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.