SYN LEGENDARNEGO BOBA MARLEYA ZAGRA NA OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2020

Syn największej ikony reggae i utalentowany wokalista, muzyk i producent po 10 latach powraca do Polski, aby promować swój nowy album „As I Am”. Zagra koncert na najbliższym Ostróda Reggae Festival.

Julian „JuJu” Marley przez całe życie jest związany z muzyką. Urodzony w Londynie w 1975 roku, został pobłogosławiony zarówno wielkim talentem i dziedzictwem ojca, jak i wyjątkową perspektywą wychowania w wielokulturowej społeczności. Od czasu nagrania swojej pierwszej piosenki w wieku 5 lat w domu rodzinnym Marley’ów w Kingston, Julian stał się zręcznym muzykiem samoukiem.

Gra na gitarze basowej, perkusji i klawiszach. W 1989 roku wydał swój pierwszy album „Uprising”, nazywając tak również swój zespół. W 1992 roku przeprowadził się na Jamajkę i zaczął współpracować z takimi weteranami reggae jak Aston „Family Man” Barrett, Earl „Wire” Lindo, Tyrone Downie i Earl „Chinna” Smith. Jego drugie wydawnictwo „Lion in the Morning” to świadomy wysiłek, który odzwierciedla jego rosnącą dojrzałość i muzyczne wyrafinowanie. Julian współpracował przy tworzeniu albumu z grupą producencką Ghetto Youths International założoną przez braci Stephena i Ziggy’ego. W 1998 roku Julian wniósł wiele różnych elementów muzycznych do nagrodzonego Grammy albumu „The Miseducation of Lauryn Hill”. W 2003 dołączył do swojego rodzeństwa Stephena, Cedelli, Damiana i Kymani, aby napisać swoją wersję „Master Blaster” na album w hołdzie Steviego Wondera. Jego trzeci album „Awake” (2009) to korzenne reggae nasycone uliczną energią hip-hopu, dancehallem oraz R&B. Znów można tu usłyszeć jego braci.

Płyta zdobyła tytuł „Najlepszy album roku” na International Reggae & World Music Awards (IRAWMA) i była nominowana do Grammy.

Julian wraz z rodziną Marley’ów wykonali serię występów rodzinnych „Africa Unite” m.in. w Etiopii, Ghanie i na Jamajce. Na zaproszenie rządu jamajskiego wystąpił podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Chinach i świętował tam razem z Usainem Boltem. Można go było zobaczyć na żywo w prawie wszystkich zakątkach świata.
W 2019 roku, po 10 latach przerwy, Julian wydał swój czwarty album „As I Am”.
Idąc śladami kultowego przesłania ojca, inspiruje go życie i duchowość. Pozostając wiernym swoim reggae korzeniom, wykracza poza gatunki muzyczne. Kolejne wydawnictwo Ghetto Youths International zawiera aż 17 utworów, w których jako producenci występują Julian Marley, Damian Marley i Stephen Marley. Wśród wielu imponujących gości usłyszycie Shaggy’ego i Beenie Mana. Cytując recenzję Reggaeville.com: „różnorodność tej płyty sprawia, że jest niczym kolorowy muzyczny obraz z nowymi niespodziankami do odkrycia”. Teraz album nominowany jest do nagrody Grammy.
Będzie to pierwszy występ Juliana Marleya w Polsce od dekady.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.