KSIĄŻKA NA WAKACJE – F. BOSCO „SKRAJNIE MYLNE SYGNAŁY”

Na zakończenie wakacji proponujemy Państwu lekką książkę włoskiej autorki Federici Bosco „Skrajnie Mylne Sygnały”.

Bohaterką tej krótkiej powieści obyczajowej (150 stron) jest młoda dziewczyna – Brigitte, która nawiązuje romans z żonatym mężczyzną o imieniu Luca.

Porozumiewają się za pomocą telefonu komórkowego – wysyłają do siebie esemesy i rozmawiają. Spotykają się sporadycznie.  Dziewczyna bardzo dba o to, by nie doprowadzić do zerwania kontaktu i ma nadzieję, że  Luca się rozwiedzie. Telefon nosi zawsze przy sobie, ale jak zdarzy jej się zostawić  gdzieś urządzenie, wpada w panikę:

„Parkuję przed biurem i sięgam do torebki po telefon, żeby wyłączyć dźwięk, ale… o Jezu, nie niemożliwe, jak to się stało… miałam go w ręce, a potem… gdzie go zostawiłam? Na lodówce! A jeśli Luca zadzwoni, a ja nie odbiorę?(…)Muszę wrócić do domu, jeśli teraz wejdę do kancelarii, to już mnie nie wypuszczą. Zawracam o sto osiemdziesiąt stopni i ruszam na czwartym biegu, po drodze przejeżdżam dwa razy na czerwonym, a raz zahaczam jednym kołem o chodnik. Zostawiam samochód na miejscu dla inwalidów i lecę po schodach, bo winda zajęta.” (s.39)

Zaślepiona miłością Brie nie widzi, że kochanek ją oszukuje. Koleżanki dziewczyny starają się przemówić jej do rozumu, ale nie bardzo im się udaje. Aranżują więc  spotkanie z innym mężczyzną…

Zapraszamy do lektury.

Tekst i zdjęcia: Janka Gukiewicz

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.