POLSKO-JAMAJSKA KOLABORACJA JAFII ORAZ WYBITNI POLSCY I NIEMIECCY PRODUCENCI W OSTRÓDZIE

Jafia to fundament polskiej muzyki korzeni. W Ostródzie wystąpią na specjalnym koncercie z wokalistą jamajskiej grupy Roots Underground – Stephenem Newlandem.

Na sound systemowej scenie Green wybitni producenci muzyczni – niemiecki Umberto Echo z live-actem AnalogBassCamp oraz polski Dreadsquad. Ostróda Reggae Festival czeka na wszystkich fanów dobrej jamajskiej muzyki w dniach 10-13 sierpnia!

STEPHEN NEWLAND & JAFIA

(Jamajka / Polska)

Spotkanie wokalisty znanej dobrze w Ostródzie jamajskiej formacji Rootz Underground z fundamentem polskiej korzennej sceny zapowiada się jako wydarzenie artystyczne z górnej półki. Wspólny występ to także okazja do usłyszenia na żywo materiału z planowanej solowej płyty Stephena.

Zgodnie z tytułem „Thunderground”, solowy album Stephena Newlanda będzie połączeniem energii płynącej z piorunów oraz mocy undergroundu. Planowane na wrzesień wydanie solowej płyty wokalisty niemal pokrywa się w czasie z premierą nowego albumu „Lightning The Magnetic” jego macierzystej formacji Rootz Undeground.

Jafia, do 2014 roku znana pod nazwą Jafia Namuel, to zespół o statusie legendy na polskiej scenie reggae. Ich debiutancki album „Roots & Culture” z 1996 roku był silnie zainspirowany twórczością Boba Marleya i oryginalnym brzmieniem jamajskiego roots. Zespół zawsze miał jednak skłonności do sięgania do różnych gatunków tzw. „czarnej muzyki”. Pod nazwą Jafia Namuel wydali trzy albumy. Razem z Voo Voo są współtwórcami hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, „Karnawał – Pozytywne Myślenie”. Ostatnia płyta „Ka Ra Va Na” (2015) to przenikanie się dwóch muzycznych światów: jamajskiego reggae i amerykańskiego soulu, funku, r’n’b. Płyta została nominowana do Fryderyków 2016 w kategorii „Album Roku Muzyka Korzeni”. Liderem zespołu jest wokalista, kompozytor, autor tekstów – Dawid Portasz. W 2008 roku gdy nagrywał na Jamajce z płytę projektu Rastasize jego głos zachwycił czołowych lokalnych muzyków. Wtedy też po raz pierwszy spotkał się ze Stephenem Newlandem.

Red Stage, 11-08

Skrucha feat. Kayah https://youtu.be/F1UjgFc9Ppc

ANALOGBASSCAMP FEAT. UMBERTO ECHO

(Niemcy)

Umberto Echo to czołowy europejski producent, znany na całym świecie ze swojej niespotykanej muzycznej wizji i najwyższej jakości brzmienia. Zaprezentuje swój dorobek w formie live-actu, gdzie sztuka dubowego mixowania spotyka świetną grę na perkusji.

AnalogBassCamp to nowy projekt czarodzieja Umberto Echo oraz wyjątkowego perkusisty Silvana Straussa. Ich koncepcja to “wszystko co basowe” – dub, drum & bass jungle, electro, trap. Umberto Echo aka Philipp Winter jest producentem płyt, akustykiem i aktywistą dubowym z Monachium. Jak do tej pory pod swoją nazwą wydał 4 dubowe albumy. Od 1999 roku maczał palce w ponad 100 płytach, nagrywając lub produkując

muzykę wielu stylów. Jego pseudonim można zobaczyć przy nagraniach bądź remixach takich tuzów jak Seeed, Gentleman, Steel Pulse, Dub Inc, Morgan Heritage, Sly & Robbie, Protoje, Jamaram, Dub Spencer & Trance Hill i niezliczonej ilości innych. Jest współzałożycielem cenionej w całym muzycznym świecie grupy producenckiej i wytwórni płytowej Oneness Records. Ich riddimy w Polsce wykorzystał Damian SyjonFam („Kto siłę ma”, „Etykiety” czy „Terror”). Na swojej kompilacji „The Name of the Dub” Umberto zremixował również polsko-jamajski projekt Rastasize.

Silvan Strauss to perkusista i raper z hamburskiej grupy Pecco Billo.

Green Stage, 12.08

AnalogBassCamp Live Trailer 2017 https://www.youtube.com/watch?v=AN0Fe0QA6Pk

DREADSQUAD FEAT. MC TENJA

(Polska/Wlk. Brytania)

Nasza sound systemowa duma narodowa z pewnością rozgrzeje parkiet do czerwoności swoimi cenionymi produkcjami, a mikrofonowe obowiązki tym razem przypadły w udziale doświadczonemu MC Tenja z brytyjskiej formacji Dubheart.

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje tune za tunem łącząc jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garagem. Dreadsquad powstał w 2001 roku. Kolejne lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.

Na swoim koncie ma współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop, jak Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami. Wydał 4 albumy producenckie i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów.

Tenja urodził się we Francji, ale od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest wokalistą brytyjskiej grupy Dubheart. Występował w Ostródzie w 2013 z Dubmatix.

Green Stage 13.08

Dreadsquad feat. Kojo Neatness – Boom Sound https://youtu.be/AxOufS7WNsQ

Dreadsquad & YT – Issues https://youtu.be/JrQLZcUk8dg

Dr Ring Ding & Dreadsquad – Come Test https://youtu.be/blp55HMXnS4

Ostróda Reggae Festival

17 edycja, 10-13 sierpnia 2017, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści: SHAGGY (JAM), STEEL PULSE (UK), BIG YOUTH (JAM), DREADZONE (UK), THE SKINTS (UK), TALISMAN (UK), KINGFISHA (AUS), NEW KINGSTON (JAM/USA), GRUBSON (PL), MESAJAH (PL), TABU (PL), BAKSHISH (PL), STEPHEN NEWLAND & JAFIA (JAM / PL), TRIBUTE TO BOB MARLEY (PL), MANUDIGITAL & BAZIL (F), THE ROOTSMAN MEETS INSPIRATIONAL SOUND FEAT. DEE BO GENERAL (UK), NUCLEUS ROOTS (UK), DREADSQUAD FEAT. MC TENJA (PL/UK), CHONABIBE (PL), DAMIAN SYJONFAM (PL), BETHEL (PL), BEZJAHZGH (PL), PAPRIKA KORPS (PL), RAGANA (PL),

VAVAMUFFIN (PL), CAŁA GÓRA BARWINKÓW (PL), JOHNY ROCKERS (PL), IRIE ITES SOUNDSYSTEM (DE), ANALOGBASSCAMP FEAT. UMBERTO ECHO (DE)

Bilety: http://www.ostrodareggae.com/bilety

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.