POWIATOWY DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY”

„Człowiek żyje życiem prawdziwie ludzkim dzięki kulturze, poprzez którą komunikuje siebie i ujawnia najgłębszą prawdę o sobie, o swojej ludzkiej wartości i godności” – taką sentencją w dniu 25 maja rozpoczęła się w Centrum Użyteczności Publicznej powiatowa uroczystość z okazji Dnia Działacza Kultury. Organizatorami imprezy byli Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski i Dyrektor Biblioteki Multimedialnej „Przystań z Kulturą” Anna Głowińska.

W uroczystości wzięły udział osoby mające wpływ na proces tworzenia i wspierania kultury w Powiecie Ostródzkim: dyrektorzy oraz pracownicy ośrodków i domów kultury, bibliotek i muzeów, członkowie stowarzyszeń, animatorzy, artyści, przedstawiciele mediów oraz dyrektorzy jednostek oświatowych. To do nich gospodarze spotkania skierowali słowa uznania, podziękowania za wkład w rozwój kultury i życzenia dalszych sukcesów i nieustającej weny.
Gośćmi spotkania byli: Bogdan Bartnicki – reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Dawid Olszewski reprezentujący Posła na Sejm RP Zbigniewa Babalskiego oraz radni Rady Powiatu w Ostródzie.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie Marii Skowrońskiej – Prezes Stowarzyszenia „Klub Plastyka Amatora” nagrody Starosty Ostródzkiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda przyznana została za wyjątkowy wkład w upowszechnianiu kultury w środowiskach o utrudnionym dostępie do tej dziedziny, wśród najmłodszych oraz promowanie talentów.
Podziękowania za tworzenie korzystnych warunków do rozwoju kultury i wspieranie działań w tym zakresie otrzymali ze strony lokalnych artystów Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Starosta Ostródzki.
Upominkiem dla wszystkich obecnych na spotkaniu, którzy wnieśli swój wkład w rozwój kultury w naszym powiecie, był koncert zespołu Studio Listopad.
Źródło informacji: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.