TEATR STOLIKOWY W SALONIE LITERACKIM

W czwartek 16 marca w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie sympatycy Salonu Literackiego mieli przyjemność spotkać się z aktorami Teatru Stolikowego. Powstał on trzy lata temu i ma swoją siedzibę w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” w Ostródzie.

Tym razem czytano sztukę Andrzeja Dembończyka „Kandydatki na żonę”.

Jej akcja dzieje się w XIX wieku. Główny bohater, Wiktor, od pięciu lat spędza  wakacje u swoich wujostwa – Zenona i Zofii. W tym roku ciotka i wuj postanawiają znaleźć mu żonę. Wybór pada na cztery kandydatki: 21-letnią Annę, 22-letnią Barbarę, 23-letnią Celinę i 45-letnią Zytę. Tymczasem Wiktor jest zakochany w kimś innym.

Miejsca za stołem zajęli: Helena Orlińska, Magdalena Ulanowska, Bolesława Chylińska, Dorota Michowska, Mirosława Hacuś, Janina Brzuzy, Józef Gleba, Michał Szaciłowski, Anna Krzyżaniak i Stefan Smurzyński.

Aktorzy wprowadzili widownię w dobry nastrój, a przedstawienie bardzo się spodobało. Na koniec były gromkie brawa i gratulacje.

O tym jak wyglądał wybór kandydatki  i kto w końcu został żoną Wiktora można będzie się dowiedzieć  23 marca o godz. 18.00 w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Chrobrego 4  w Ostródzie.

Janka Gukiewicz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.