WERNISAŻ, KONCERT I SPOTKANIE Z HISTORIĄ W BIBLIOTECE POWIATOWEJ

Koniec tygodnia będzie obfitował w szereg wydarzeń kulturalnych w Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Już w czwartek 20 stycznia o godz. 17.30 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Michaliny Betlewicz, pt. „Rękawiczki Łajmy” poświęconą kociemu rodowi zwanego przez artystkę rękawiczkami Łajmy.

Michalina Betlewicz o sobie: jestem absolwentką Wydziału Sztuki na UWM. Współpracuję z Mariuszem Rzepką dla którego tworzę ilustracje do czytanych przez niego bajek dla dzieci. Tworzę prace tradycyjnie i cyfrowo, czasem łączę obie te techniki. Interesuje się folklorem, mitologią, sztuką, ezoteryką, religioznawstwem, antropologią. Fascynują mnie koty, które często są bohaterami moich prac.

https://www.facebook.com/events/261373756098626

Z kolei 21 stycznia (w tym dniu miało miejsce zdobycie Ostródy przez Armię Czerwoną) o godz.17.30 zapraszamy na drugie „Spotkanie z Historią Bliską”. Tym razem dr Tomasz Gliniecki opowie nam o końcowych miesiącach II wojny światowej na dzisiejszych ziemiach północnej Polski, w tym Ostródy..

Tytuł spotkania „Operacja wschodniopruska Armii Czerwonej (1944-1945)” nawiązuje do jednego z rozdziałów nowo wydanej przez oficynę wydawniczą Retman książki „Wielkie wojny w Prusach XIII-XX wiek”. Słowo wstępne wygłosi właściciel wydawnictwa Waldemar Mierzwa.

Tomasz Gliniecki: doktor nauk humanistycznych; historyk, pedagog, dziennikarz. W wielu publikacjach prezentuje przebieg oraz propagandowe aspekty walk o dawne Prusy Wschodnie i Zachodnie w 1945 roku.

https://www.facebook.com/events/1331080184002637

Natomiast w niedzielę 23 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert zespołu Blue Sounds – „Rzeczy niepokój”, czyli Baczyński muzycznie. Przypominamy, że koncert został przełożony z ub. roku. Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i właśnie z tej okazji będziemy mogli obejrzeć ten występ.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.