DOJDZIE DO ROZMÓW Z WOJSKIEM WS. SPRZEDAŻY CZĘŚCI AUTODROMU?

Główny włodarz Ostródy poinformował na swoich mediach społecznościowych o ewentualnej odsprzedaży części Autodromu na rzecz Wojska Polskiego.

Przypominamy, że teren ten o powierzchni 90ha, jeszcze za kadencji Czesława Najmowicza został zakupiony przez Gminę Miejską za kwotę 3 091 000zł od Agencji Mienia Wojskowego. A teraz – według słów burmistrza – może dojść do odkupu części tych ziem w związku z powrotem wojska do Ostródy.

Sprawujący stanowisko Burmistrza zapowiada spotkanie z przedstawicielami Wojska ws. ustalenia kwoty za jaką miasto mogłoby tereny sprzedać:

Aktualnie, niezależni eksperci oszacowali wartość tego obszaru na kwotę ponad 9 mln zł. Czekam na spotkanie negocjacyjne z przedstawicielami Wojska Polskiego w celu ustalenia optymalnej dla stron kwoty zakupu. – informuje włodarz.

Zabawny jest ten fragment o ”niezależnych ekspertach” – są tak niezależni, że nie wiadomo kim są, albo czy w ogóle istnieją (wybaczcie jeśli to zbyt śmiała dygresja).

Wojsko chciałoby wykorzystać nawet więcej terenu niż wspominane wyżej 90ha – jest zainteresowane wykorzystaniem około 140 ha i po przejęciu 21 budynków Czerwonych Koszar od Agencji Mienia Wojskowego (ruszyła procedura) miałoby w tej placówce pracować nawet 800 osób. Na samym Autodromie planuje się budowę garaży, które pomieszczą ponad 100 czołgów, a wśród nich znajdą się też te nowoczesne K2 Czerna Pantera produkcji koreańskiej.

Takie są plany, które ujrzały światło dzienne na jednej z komisji. Warto przytoczyć, że nasz lokalny poseł rzucił – zdawać by się mogło – dość absurdalną propozycję by odkupić tereny autodromu od Miasta za symboliczną złotówkę. Z kolei Burmistrz, jak wyżej zostało przytoczone – chce się spotkać i negocjować cenę.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.