BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY W TYROWIE

We wtorek, 26 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie w ramach akcji pt.” Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie.

W trakcie spotkania poruszyli najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wyjaśnili m.in. dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają obowiązek jazdy w fotelikach. Uczyli również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, wytłumaczyli dzieciom dlaczego warto nosić odblaski, a także jak postępować w niebezpiecznych dla nich przypadkach.

Celem przedsięwzięcia pt.” Bezpieczna droga do szkoły” jest popularyzacja zasad bezpieczeństwa  wśród dzieci zarówno w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Dziecko idąc do szkoły i wracając z niej do domu, bawiąc się na podwórku, a także przebywając samo w domu może być narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

W związku z tym funkcjonariusze od wielu lat organizują spotkania z przedszkolakami oraz dziećmi klas szkół podstawowych, w trakcie których rozmawiają o tym jak unikać tego typu zagrożeń. Mundurowi uczą najmłodszych jak należy zachowywać się w okolicach dróg, jak prawidłowo przechodzić przez pasy, a także co zrobić w sytuacji kiedy zaczepia je ktoś nieznajomy.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.