EKONOMIK: POETYCKA LEKCJA CZŁOWIECZEŃSTWA

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi , kontynuując swoja przygodę z literaturą, gościli  w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Tym razem był to wieczór poezji Jolanty Łukaszewskiej- Jasieniewskiej, odbył się 19 października pod hasłem „Człowieczeństwo”.  

Podczas spotkania wiersze autorki recytowała Anna Rutkiewicz. Jolanta Łukaszewska- Jasieniewska zadebiutowała w 1998 r. wierszem „Ciało i dusza” w konkursie Wieszczeliada w Elblągu. Pani Jolanta mieszka w Stębarku i uwielbia wiejskie życie. Czerpie natchnienie podczas spacerów oraz sytuacji, jakie spotykają ją w życiu,  każdy wiersz zaopatrzony jest dodatkowo w fotografię. Ta lokalna poetka uważa, że człowieczeństwo wyraża się                                w umiłowaniu życia, czerpaniu szczęścia z pobytu człowieka na ziemi. Młodzież  i zebrani goście z przyjemnością słuchali tej niezwykle ciepłej kobiety, a jej przesłanie zachęcało do przeżywania życia z radością i pokorą. Uczmy się więc szczęścia i człowieczeństwa dostrzegając i doceniając „małe rzeczy” wokół nas. W nich bowiem tkwi sekret prawdziwego życia.

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.