OTRZĘSINY W LUBSTYNKU – NAUKA I ZABAWA W LESIE

OTRZĘSINY W LUBSTYNKU – NAUKA I ZABAWA W LESIE

W poniedziałek 17.10.2022 r. uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie wyjechali na otrzęsiny do Lubstynka. Na trasie Lubawa – Pawłowo spotkali w lesie Pszczółkę, która wskazała im drogę do niezwykłego miejsca – bez zasięgu telefonicznego, bez WiFi, ale za to pełnego śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół i atrakcyjnych dla dzieci zajęć na świeżym powietrzu.

Dzieciaki doskonale bawiły się w błotnej kuchni, malowały farbami po folii, obserwowały niesfornego królika i zawadiackiego koguta. Brały także udział w warsztatach stolarskich.

Stworzyły przepiękne szkatułki i lampiony. Miarowy stukot młotków i niezwykłe zdobienia drewnianych przedmiotów świadczyły o wielkim zaangażowaniu uczniów i opiekunów w pracę nad małymi dziełami sztuki. Po warsztatach przyszedł czas na tradycyjne otrzęsiny czwartoklasistów. Starsi uczniowie przygotowali dla nich ciekawe konkurencje, z których najbardziej widowiskowym okazał się bieg z jajkiem na łyżce. Świetną zabawą były również skoki w workach i sztuczki z piłką.

Czwartoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona starszaków. Po ognisku z kiełbaskami cała grupa wróciła do Ostródy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.