POWITANIE WIOSNY W MORĄSKIM DOMU KULTURY

W Morąskim Domu Kultury (sala widowiskowo-kinowa) 21 marca 2017 r. odbyła się impreza z okazji Powitania Wiosny. Dzieci z siedmiu morąskich placówek wybrały się na „wiosenne wagary” niosąc Marzannę kolorowy symbol zimy.

Każda grupa przemaszerowała wiosennym korowodem na scenę prezentując oryginalne i pomysłowe dzieła. Dzieci powitały wiosnę tańcem, śpiewem i wierszami. Program artystyczny przedstawiły pociechy ze Żłobka Miejskiego, z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”, Przedszkola „Jedyneczka”, Przedszkola nr 2 oraz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach. W wiosennym pokazie wystąpiły również dziewczynki z sekcji gimnastyki artystycznej z Morąskiego Domu Kultury.

Marzanny oceniło Jury w składzie: Monika Lipka (pracownik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim), Ilona Niewiadomska (przedstawiciel Lokalnej Organizacji Turystycznej) oraz Monika Żurawska (młodszy instruktor świetlicy wiejskiej w Żabim Rogu-Fabryce).

Komisja oceniła zimowe panny pod względem estetyki, ekologii i wykonania przyznając następujące miejsca:

wyróżnienie – Marzanna „Ruda” ze Żłobka Miejskiego w Morągu

wyróżnienie – „Ekomarzanna” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem”

wyróżnienie – „Marzanka” z Przedszkola nr 2 w Morągu

III miejsce ex aequo – Marzanna ,,Hula Lola” z Przedszkola „Jedyneczka” oraz ,,Wolna Kurka” z grupy „0 B” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu

II miejsce – „Ekomarzenka” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jurkach

I miejsce – Marzanna „Markowiaczka” ze świetlicy wiejskiej w Markowie.

Wszystkie grupy otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Morąski Dom Kultury.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.