ZAJĘCIA Z SAMOOBRONY DLA UCZNIÓW

W Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie rozpoczął się cykl warsztatów z samoobrony dla uczniów klasy policyjnej. Podczas zajęć młodzież będzie miała okazję poznać podstawy samoobrony oraz technik i taktyk interwencji. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”.

Wczoraj (18.02) w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie odbyły się zajęcia inaugurujące cykl warsztatów z samoobrony dla uczniów klasy policyjnej. Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY”.

Zajęcia odbyły się pod okiem wykwalifikowanych policyjnych instruktorów z zakresu taktyki i techniki interwencji i miały na celu przedstawienie uczniom podstawowych i skutecznych technik odpierania realnego ataku napastnika, a także zainteresowanie ich tematem własnego bezpieczeństwa.

Po dynamicznej rozgrzewce instruktorzy zaprezentowali uczniom techniki pchnięć i uderzeń, kopnięć i uników, które w czasie realnego zagrożenia mogą uratować im zdrowie a nawet życie.

Każde zagadnienie było systematycznie kontrolowane przez policjantów pod kątem jego prawidłowego wykonania i bezpieczeństwa uczestników zajęć.

Podczas spotkań młodzież ma okazję dowiedzieć się również jak wygląda rekrutacja do służby w Policji, jakie wymagania należy spełnić, bo dostać się do tej formacji i jak na co dzień pracują policjanci.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.