NIEMAL 3TYS. LOTÓW WYKONANO W SZYMANACH W 2018 ROKU

W 2018 r. w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury wykonano 2,85 tys. operacji lotniczych i obsłużono 121,3 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 15 proc. wobec 2017 r. – poinformował prezes spółki zarządzającej portem Tomasz Kądziołka.

– Mijający właśnie rok, był kolejnym, w którym zanotowaliśmy wzrost zarówno liczby operacji lotniczych, jak i obsłużonych u nas pasażerów. To pokazuje, że regionalne lotnisko, bo takim właśnie jesteśmy, spełnia swoje założenia i służy zarówno mieszkańcom naszego regionu, jak i turystom chcącym odwiedzić Warmię i Mazury – powiedział Kądziołka.

Wskazał, że w 2019 roku poszerzona zostanie siatka połączeń o loty do Krakowa, a spółka cały czas prowadzi rozmowy z przewoźnikami o możliwych, nowych kierunkach zarówno w segmencie lotów regularnych, jak i czarterowych.

Łącznie, od uruchomienia Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w styczniu 2016 roku, odprawiono prawie 272 tys. pasażerów.

W 2019 roku oprócz kontynuacji stałych połączeń do Londynu Luton, Londynu Stansted oraz Dortmundu planowane jest poszerzanie siatki połączeń. Od 25 kwietnia dwa razy w tygodniu pasażerowie będą mogli także latać do Krakowa.

Kądziołka podał, że powróci również połączenie do Lwowa. W sezonie letnim 2019 po raz drugi będą realizowane loty czarterowe z Mazur do Bułgarii. Plan na rok 2019 zakłada, że w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury zostanie obsłużonych 140 tys. pasażerów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.