OFICJALNIE. NAKAZ NOSZENIA MASKI NADAL NIELEGALNY, JEST POSTANOWIENIE SĄDU

Po zmianie ustawy o ”zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” która miała miejsce 28.10.20, można było się natknąć na informacje, że rządowy nakaz noszenia niewolniczych przywar posiada moc prawną. Sąd w Mińsku Mazowieckim te wątpliwości rozwiał.

Poniżej opinia prawna i postanowienie sądu:

Pierwsze w Polsce postanowienie o umorzeniu postępowania o wykroczenie w związku z niezasłanianiem ust i nosa po 02.12.2020 roku, w jakim Sąd ewidentnie podziela stanowisko, iż obowiązek zasłaniania ust i nosa nie pochodzi z ustawy jak to może wmawiać wam policja.

Sąd wyraźnie, wskazuje w uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu postępowania, iż wprowadzone restrykcje przez rząd zbyt mocno ingerują w konstytucyjnie zagwarantowaną wolność obywateli a stan epidemii, jaki został wprowadzony na terenie RP, nie pozwala na takie działanie.

Sąd stwierdza jednoznacznie, iż Rada Ministrów przekracza swoje uprawnienia, wydając rozporządzenia ograniczające zagwarantowaną konstytucyjnie wolność obywatelowi bez wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Co bardzo istotne postanowienie to zostało wydane do sprawy, jaka miała miejsce w czasie obowiązywania bezprawnego rozporządzenia z dnia 21 grudnia 2020 roku, ale w uzasadnieniu postanowienia Sąd odniósł się również do wydanych rozporządzeń po tej dacie, zahaczając również o rozporządzenie z dnia 27 lutego 2021 roku.

Jak wynika z postanowienia Sądu zarzucany czyn przez prywatną milicję, nie stanowi wykroczenia w rozumieniu art. 1 § 1 k.w.


Zdaniem Sądu, który podzielił w pełni nasze stanowisko, jakie prezentujemy Państwu od 28 listopada 2020 roku poszukiwanie znamion wykroczenia w przepisie rangi rozporządzenia, pozostaje w opozycji do art. 42 ust 1 Konstytucji RP.
Zatem MASKI SĄ NIELEGALNE, nie noście ich i nie przyjmujecie mandatów.
 źródło: Kancelaria Lega Artis

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.